ESTANTENE/Mizah&Geyik


Mizah, fıkra, geyik, diziler
 
AnasayfaKapıTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Burçların birbirleri ile uyumları

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 150
Kayıt tarihi : 12/10/10
Nerden : İzmir

MesajKonu: Burçların birbirleri ile uyumları   Paz Ekim 17, 2010 3:39 am

Koç Burcu iseniz

Erkekler İçin

Siz Koç - O Koç - Enerjik, hareketli, heyecanlı bir ilişki. Aynı köprüde, farklı yönlere giderken kalmadığınız sürece bir sorun yaşamazsınız. Fakat aynı yöne giderken de kim daha önce gidecek tartışması yaşayabilirsiniz. "Ben!" demeye devam ettikçe bir yere gidemeyeceksiniz. Acelecisiniz. Sabırsız ve zaman zaman agresif olabiliyorsunuz. Eğer tutkuyu ve hızı seviyorsanız tam birbirinize göresiniz. Sükunet arıyorsanız, önce kendinizi sakinleştirmelisiniz. Eğer ilişkinize dikkat kesilirseniz, birbirinize ayna olduğunuzu görürsünüz.

Ne öğrenmeniz gerekiyor?

Birbirinizde kendinizi görmeyi becerebilirseniz, birlikte çok yükselebilir ve pek çok şey başarabilirsiniz. Sadece yavaşlamalı ve anın tadını çıkarmalısınız.

Siz Koç - O Boğa - Hızınızı kontrol edecek ve hayatınıza "gerektiği kadar" ya da "güvenilecek kadar" kavramlarını getirecek biri ile birliktesiniz. Risklere veda edin. Bol yemeğe merhaba deyin. Hatta eskisinden daha az gezecek ve biraz daha evde oturacaksınız. Dominant siz iseniz, ki bu kuvvetle muhtemeldir, onu tembelliği, çok yemek yediği ya da sizi yavaşlattığı gerekçesi ile terk edebilirsiniz.

Ne öğrenmeniz gerekiyor?

Gerektiği kadar hızlı gitmeyi ve bazen durmayı öğrenmelisiniz. Boğa size sessizliğin içindeki sesi hatırlatacak. Beklemeyi öğreneceksiniz.

Siz Koç - O İkizler - Cıvıl cıvıl bir ilişki. Bol sohbet, bol ortak yön ve heyecan beklentisi. Birlikte yapacak çok şeyiniz var. Her ne kadar İkizlere göre uzun yolu seçseniz de bu aranızda çok sorun çıkarmayacaktır. Ne de olsa İkizler size göre daha pratik. Size her seferinde kısa yolu gösterecektir. Ne kadar hızlı yol aldığınızın ya da acele ettiğinizin cevabını İkizler partneri ile hemen alırsınız. Karşı tarafın duygularından emin olmadan Liderlik vasıflarınızı geri çekmelisiniz.

Ne öğrenmeniz gerekiyor?

Yeni ve orijinal fikirler ile çevrenizi farklı bir gözle görmeyi, pratikliği ve konuşmanın inceliklerini, gerginlikleri keyfe dönüştürmeyi öğreneceksiniz.

Siz Koç - O Yengeç - Yengeç için biraz değişmeniz gerekecek. Önce biraz evde oturmayı tercih etmeli, sonra da maaşlı bir işe girmelisiniz. Sizin hareketli ve heyecanı seven doğanızı anlamakta güçlük çekeceği için bu talepler ile karşılaşmanız kuvvetle muhtemel. Aslında size aykırı bir karakter ile birlikte olmayı tercih ediyorsunuz. Onun duygusallığı ile baş edemeyebilirsiniz. Eğer agresifliğinize engel olmazsanız onu kırabilirsiniz de.

Ne öğrenmeniz gerekiyor?

Duygulara vakit ayırmayı ve insanların sizin tarzınız dışında da yaşadığını öğreneceksiniz. Ne kadar dışadönük olduğunuzu görecek ve bırakıp gitmenin bazı insanları ne kadar çok üzebildiğini anlayacaksınız.

Siz Koç - O Aslan - İkiniz de önde gitmek istiyorsunuz ama Aslan bayanıyla yürüttüğünüz ilişkilerde önceliği bayanlara vermeniz gerektiğini anlayacaksınız. Çocuksu ve bonkör doğası size büyük tolerans gösterebilir ama kükrediği zaman da yer yerinden oynayacaktır. Bu nedenle ilişkinizdeki herşeyi başından itibaren dengeli yürütmeli, onu ikinci planda bırakmaktan kaçınmalısınız.

Ne öğrenmeniz gerekiyor?

İlişkinizin yönünü kendi başınıza belirleme eğiliminizi engellemeyi öğrenmelisiniz. Aslan’a da söz hakkı verin ve kararları birlikte alın. Eğer etkisiz eleman olduğunu hissederse tepki gösterecektir. Ayrıca, içindeki çocuğu zaman zaman tatmin etmeyi, zaman zaman da telkin etmeyi ve onaylamayı öğrenmeniz gerekli.

Siz Koç - O Başak- Kontrollü ve kontrolsüz iki güç bir arada. Biriniz aşırı düzenli ve planlısınız. Diğeriniz günü oluruna bırakıyor. Bir Başak ile gün geçirmek zordur. Acele karar verirseniz, söylediklerinizi unutmayan Başak ile başınız derde girecek demektir. Detayları unuttunuz mu? Yine başınız dertte.

Ne öğrenmeniz gerekiyor?

Gününün potansiyellerini sürekli planlayan Başak, sürprizleri de tahmin ettiği için size oranla daha hazırlıklı hali ile sizi de hayata karşı hazır hale getirecektir. Ondan yaşamınızı uzun vadede programlamayı öğrenebilir ve önünüzü görebilirsiniz.

Siz Koç - O Terazi - Her şeyi size bırakırsak yandık. Terazi olmasa aranızı bulmak ve bir orta yol seçmek çok zor. Dengeyi kurmak için Terazi'nin becerilerine ihtiyacınız var. Hatta biraz da zarif olmalısınız. Aceleciliğiniz Terazi'nin zarafetine hiç yakışmıyor. Erotik düzeyde müthiş bir uyum gösterebilirsiniz. Fakat önce biraz yavaşlamalısınız.

Ne öğrenmeniz gerekiyor?

Biraz daha nazik olabilmeyi, ve bağırıp çağırmadan da pek çok şey halledebileceğinizi öğreneceksiniz. Artık sakinleşmeli ve yumuşaklıkla bir şeyleri elde etmenin yollarını ondan öğrenmelisiniz.

Siz Koç - O Akrep - Heyecan ve tutkuda ortak olabilir, müthiş zaman geçirebilirsiniz. Fakat Akrep'in hassas yönünü ihmal ederseniz sizi sokabilir. Sadakat kesin olmalı. Sadece işinizi ve başka şeyleri düşünmeye devam ederseniz, karşınızda sizi en acıtacak yerinizden sokmuş bir Akrep bulabilirsiniz. Onu üzmektense, duygusallığını sizi sevmesi için destekleyin. Bu sayede büyük bir şifacı yaratabilirsiniz.

Ne öğrenmeniz gerekiyor?

Duygulara önem vermeyi, önemsemeyi ve sadık olmayı öğrenmeniz gerekiyor. Duyarlı ve hassas taraflarınızı su yüzüne çıkarmalı ve nazikçe paylaşmalısınız.

Siz Koç - O Yay- Merhaba maceracılar. Sizi tutabilene aşk olsun. Gezi, felsefe, ilginç etkinlikler... hepsi sizin için yaratılmış sanki. Hatta karşınızda neredeyse sizin gibi biri var. Fakat önce onun patavatsızlığına ve açık sözlülüğüne alışmalısınız. Kötü bir niyeti yok. Sadece doğru olanı paylaşıyor. Onun bu heyecanına katılın yeter. Sizi sevmesine izin verin.

Ne öğrenmeniz gerekiyor?

Kendinize tahammül etmeyi öğrenmeniz gerekiyor. Çünkü kendiniz gibi biri ile birliktesiniz. Koç olabilirsiniz fakat sizin gibi özgürlüğüne düşkün birinin yanında başka ne söylenebilir? Hayattaki özgürlük duygunuzun ve buna bağlı beklentilerinizin dışardan nasıl göründüğünü ve ne kadar esnemeniz gerektiğini öğreneceksiniz.

Siz Koç - O Oğlak - Bu birlikteliğin geleceği sizin ne istediğinize bağlı. Çünkü o ne istediğini biliyor. Uzun yıllarını programlayan, çok çalışan, güvenliğe çok önem veren ve üstelik değişmeye dirençli, inatçı bir kişi ile birliktesiniz. Peki siz ne kadar değişebilirsiniz? Neleri feda edebilirsiniz? Birlikte paraya ulaşabilirsiniz ancak onun direktifleri ile. Çünkü sizi dinlemeyecektir. Tutku için ise biraz beklemelisiniz.

Ne öğrenmeniz gerekiyor?

O bir Oğlak sevgili Koç. İkiniz de inatçısınız. Biraz inadı bırakmaya ne dersiniz? Belki de doğru söylüyordur. Bir şeyleri kabul etmek için tamamını kabullenmek zorunda olmadığınızı ve bu yüzden hepsini reddetmek yerine dinlemeyi ve almanız gereken için vakit ayırmayı ve emek harcamayı öğrenmelisiniz.

Siz Koç - O Kova- Kova'da sizi çeken çok şey var. Dünyaya bambaşka gözlerle bakan, ilginç bir kişi ile birliktesiniz. Cazibesine dayanamayabilirsiniz. Kendisi de sizin gibi özgürlüğüne çok düşkündür. Kötü niyetinden değil ama meşguliyetinden bazı sözlerini unutabilir. İlgi çekmeyi ve ilgilenilmeyi sevdiği için, ona mutlaka vakit ayırmalısınız.

Ne öğrenmeniz gerekiyor?

Bir araya geldiğinizde esnemeyi öğrenmelisiniz. Direnmemeli, inat etmemelisiniz ve onu baskı altına almamalısınız. Kendinize yapılmasını istemediklerinizi başkasına da yapmamayı öğrenmelisiniz.

Siz Koç - O Balık- Balık'ın yumuşak tabiatına karşı biraz sert bir tabiatınız olabilir. Tabii ki yumuşamalısınız. Zaten hayallerin insanı olan Balık, vakti geldiğinde tam olarak orada olmanızı isteyecek, bu süre içinde kendisinin ne yapmadığını önemsemeyecektir. Sizin hayatı yaşama hızınız ile onun hayalindeki dünya kesinlikle aynı değil. Ona göre siz kaba bir dünyada yaşıyorsunuz. Hatta çoğu zaman sizi bile kaba bulabilir. Sakın onu incitmeyin.

Ne öğrenmeniz gerekiyor?

Karşılıksız vermenin getiri ve götürülerini öğreneceksiniz. Partnerinize gerçek dünyada kalmanın zorlukları ile gerekliliklerini öğreteceksiniz. Burada kısmen siz, kısmen o bir şeyler öğrenmeli. "Önce sen," demeyi öğrenmeniz gerekiyor.

Kadınlar İçin..
Siz Koç – O Koç Karşınızda kendinizin erkek olarak doğmuş hali var. O halde, bırakın Koç karakterinin dış dünyaya karşı girişken yönlerini o kullansın. Siz ilişkinin romantizm ve anlayış üzerine oturtulmasında öncü olun. Uyum sağlayabilirseniz, iki Koç olarak üstesinden gelemeyeceğiniz hiçbir şey olmayacaktır.

Ne öğrenmeniz gerekiyor?

Koç erkeği burcun eril yönlerini sergilerken, onun önünde gitmekte ısrar etmektense ona destek vermeyi, romantizm ve ev yaşamında da sizin peşinizden gelmesini sağlamayı öğrenmeniz gerekiyor. Böylece ilişki içinde bir nevi işbölümü yapıp, birlikte tek vücut gibi hareket etmeyi de başaracaksınız.

Siz Koç – O Boğa Boğa size göre biraz yavaş ve uysal kalsa da, aslında sizin için faydalı bir el freni görevi görecektir. Nerede durmanız, nerede dinlenmeniz, ne üzerinde ne kadar düşünmeniz gerektiği konusundaki fikirlerinizi değiştirebilir. Onun sayesinde alelacele asıp yargılamayı sonraya erteleyen yönünüz değişebilir.

Ne öğrenmeniz gerekiyor?

Boğa’nın yöntemlerinden fayda sağlayabileceğinizi kabul etmeniz gerekiyor. Onun hareketlerine uyum sağlayın. Ancak, gerektiği zaman onu harekete geçirmeyi de ihmal etmeyin.

Siz Koç – O İkizler Siz gücün ve savaşımın, o ise zekanın insanı. Size enerjinizi nasıl boşa harcamayacağınızı ve daha verimli kullanacağınızı öğretecektir. Canlılığınızı tamamen kullanıp hareket isteğinizi tatmin etmenizi sağlayacak her türlü değişik macerayı onunla bulabilirsiniz.

Ne öğrenmeniz gerekiyor?

Dümdüz koşmak yerine onun gibi sağa sola hoplaya zıplaya ilerlemeyi öğrenmeniz gerekiyor. Onun çeşitlilik ihtiyacına özen göstermeyi öğrenmelisiniz. Ayrıca, yüzeysel de olsa edindiği bilgileri size aktarmaya çalışıp durmasına da tepki vermezseniz, o da sizin zor ve ateşli maceralarınıza katılmaktan şikayet etmeyecektir.

Siz Koç – O Yengeç Bir ev hanımı olabilir misiniz? Herhalde olamazsınız. Sorun değil. Evinize dışarıdan, sükunete maceradan daha fazla önem vermeniz ona yetecektir. Ona sakin ve huzurlu bir ev hayatı verip rahat etmesini sağlarsanız, o da size en azından duygusal fırtınalarla maceralar yaşatabilir. Hareketin sadece fiziksel olmadığını anlayabilirsiniz.

Ne öğrenmeniz gerekiyor?

Evde sıkılmadan oturmayı öğrenmeniz gerekiyor. Onun için bazı fedakarlıklar yapmanız iki kat karşılık bulacaktır. Bu, sizin istedikleriniz yapmanız açısından daha büyük özgürlük getirebileceği gibi, birbirinizi tamamlayarak başarılı ve mutlu bir ilişki yürütmenizi de sağlayabilir.

Siz Koç - O Aslan Liderlik kavgası etmediğiniz sürece bir sorun yok. İkiniz de başa oynamayı ve önde gitmeyi seviyorsunuz. Fakat neşeli bir karakter ile berabersiniz. Aslan sizi güldürecektir. Onun çocuksu tarafına engel olmazsanız size çok keyifli günler yaşatacaktır. Arada bir kükremelerine katlanır ve liderliği zaman zaman ona verirseniz beraberliğiniz kolaylıkla yürür. Tabii romantizmi de unutmayın.

Ne öğrenmeniz gerekiyor?

Eğer bir hata yaparsanız, bazı insanları asla üzmemeniz gerektiğini ve bazı şeylerin bedelini pahalı ödeyebileceğinizi öğreneceksiniz. Aslanın çocuksu kalbi kırılırsa, onu bir daha onaramayabilirsiniz. Bu ilişkide bazı hatalardan dönülemeyeceğini öğrenmek zorunda kalabilirsiniz.

Siz Koç – O Başak Her zamanki “İleri!” diye bağırarak hızla hücum etme yaklaşımını sergilerseniz, onun sizinle birlikte gelmediğini fark edip kös kös geri dönebilir, kendisini daha başlangıç noktasında beklerken bulabilirsiniz. Başak ağır değildir ama titiz ve detaycıdır. Sizin de artık planlı hareket etmenizi ve her işinizi yapmadan önce dikkatle gözden geçirmenizi sağlayacaktır. Bir noktaya takıldığınızda, ihtiyacınız olan herşeyi verebilir.

Ne öğrenmeniz gerekiyor?

Titiz olmayı öğrenmeniz gerekiyor. Ne kadar aceleniz olursa olsun, elbiselerinizi değiştirdikten sonra onları yere serilmiş halde bırakmayın, çamaşır makinesine koyun. Siz onun titizliğine anlayış gösterir ve uyum sağlarsanız, onun da arada sırada sizin gibi “çılgınlaştığını” görmeye başlamanız uzun sürmeyecektir.

Siz Koç – O Terazi Karşınızdaki erkek zarif, kibar ve yumuşak huylu. Gücün kendisine yöneltilmesinde, zorlamada, sürtüşmede kararsızlık yaşar. Onun elini ayağını iyice birbirine karıştırmak istemezsiniz değil mi? İhtiyacı olan şey, Koç kadının gücü ve desteği ile kendisini itmesi olabilir. Bunu verirseniz, adil yönü ile o da istediğiniz karşılığı verecektir.

Ne öğrenmeniz gerekiyor?

Onun gibi zarif ve yumuşak başlı olmayı öğrenmeniz gerekiyor. Gücünüzü, sadece onu kararsız kaldığında ileriye doğru itmekte kullanmalısınız. Sizden alacağı destek ile başardıkları, zaten yine sizi tatmin edecek şeyler olacaktır. Rahat olduğu zamanlarda onu ufak tefek maceralara sürüklemeye ne dersiniz?

Siz Koç – O Akrep Eğer fazla ısrarcı ve inatçı olur da onun istemediği şeyleri yapmaya kalkarsınız, sizi hiç acımadan sokacaktır. Sonuçta yine onun dediği olacak. O zaman, baştan onun dediklerini yapın. Arkasından kendisi gelip size ne istediğiniz soracak ve isteğinizi yerine getirmek için sizden önce koşacaktır. Tensel uyumunuz çok yüksek olabilir.

Ne öğrenmeniz gerekiyor?

Akrep’in derinliğine ulaşmayı öğrenmeniz gerekiyor. Onu ani hamleler, liderlikte ısrar, sırf hareket adına atılınacak maceralarla cezbedemezsiniz. Ancak, eğer gizemli maceralara atılmayı önerirseniz, reddetmesi pek mümkün olmayacaktır. İlişkinizde eşitlik sağlamaya çalışın. Bu şekilde birbirinizi dengeleyip iyi bir “çift” olabilirsiniz. O da buna yardımcı olacaktır.

Siz Koç – O Yay Siz güç ve aksiyon sembollerinden birisiniz. O ise bir filozof ve bilim adamı. Siz ormanda avlanırken o botanik bilimiyle alakalı alan çalışmaları yapabilir. Dışarıdayken yanınızda olacaktır ama sizinle aynı şeylerle ilgilenmesini de her zaman beklemeyin. Siz ona bir işi bitirmeyi, o da size bir işe farklı açılardan bakmayı öğretecek.

Ne öğrenmeniz gerekiyor?

İkiniz de pek yerinizde duramasanız ve özgür olmak isteseniz de, onun sizden daha başka amaçlar için kıpırdanıp durduğunu kabul etmeyi öğrenmelisiniz. Onun gezilerinde kendisi gibi kaşif rolüne bürünürseniz, yeri geldiğinde o da sizinle birlikte ordu yönetip fethetmekten şikayetçi olmayacaktır.

Siz Koç – O Oğlak Harekete geçmeden önceki planlama süreci sizi biraz sıkabilir ama hedefe ulaşma konusundaki kararlılığınız da ortak yönünüzdür. Birlikte hareket ettiğiniz zaman, onun planlamaları ve sizin gücünüz her şeyin üstesinden gelebilir. O sizin maceralarınıza atılmayacaktır ama hayatta ilerlemek için giriştiği ağır işler, sizin hareket isteyen maceracı yönünüzü tatmin edebilir.

Ne öğrenmeniz gerekiyor?

Planların bitirilmesini sabırla beklemeyi öğrenmeniz gerekiyor. Ayrıca, Oğlak’ın inatçılığına karşı esnek olan taraf da siz olmalısınız. Unutmayın siz bir Koçsunuz, o ise bir “keçi”. İnat ettiği şeylerde de genellikle haklı olduğunu görüp, onun yöntemlerini zaman içinde uygulamaya başlayabilirsiniz. Bundan büyük faydalar göreceksiniz.

Siz Koç – O Kova Son derece uyumlu olabilirsiniz. Kova, farklı olan her şeye çekilecektir. Aktif olduğu zamanlarda onu kendi hareketli doğanız ile etki altına alabilirsiniz, direnç göstermeyecektir. Entelektüel gelişime hep daha da fazla ağırlık vermeyi isteyecektir. Siz ona, bu gelişimi sağlarken tek bir konuya odaklanmasını, kafasını birçok şeyle meşgul etmek yerine söylediklerini unutmadan yerine getirmesini, planlarını bitirmesini öğretebilirsiniz.

Ne öğrenmeniz gerekiyor?

Her ne kadar siz de sıradan bir kişi değilseniz de, Kova uç bir kişilik sergiler. Onun daha çok geleneklere karşı olan uçlarda gezmesinden zaman zaman sizi mutlu ve tatmin eden olaylar doğsa da, zaman zaman da hoşunuza gitmeyecek fikirler çıkabilir. Kova’nın farklılığına ve duygusal düşünmemesine alışmayı öğrenmelisiniz. Ayrıca, sizin kendinizin ve sevdiklerinizin refahı için yaptıklarınızı, onun toplumun refahı için yapacağını unutmayın ve alıştığınızdan daha büyük ölçekli girişimlere hazırlanın.

Siz Koç – O Balık Defalarca, “Bir erkek bu kadar duygusal ve yumuşak olabilir mi?” diye düşünmenize neden olabilecekse de, asıl düşünmeniz gereken, sizin de duygusallığı ve yumuşaklığı nasıl kazanacağınızdır. O bir erkek olsa da, ondan daha sert ve haşin olduğunuzu unutmayın. Onu kırmamak için çaba gösterin. Gücünüzle kendisini güvende hissetmenizi sağlarsanız, o da sizin için hoşunuza gidecek sürprizler yapacaktır.

Ne öğrenmeniz gerekiyor?

Ondan duygusal yaklaşımın ne olduğunu öğrenmeniz gerekli. Ancak, bunu kullanma yöntemini kendiniz belirleyip ona da öğretmelisiniz. İkinizin de öğrenecek şeyleri olacağı bu ilişkide, sizin biraz sakinleşip yavaşlamanız, onun da daha dirençli hale gelip girişken davranması gerekecektir.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://lord35.yetkinforum.com
 
Burçların birbirleri ile uyumları
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kızılderili Burçları
» ASTROLOJİ VE SAĞLIK
» Time Magazine En İyi Yaz Şarkıları
» Ay Düğümleri Burçlarda
» hangi burçsunuz

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
ESTANTENE/Mizah&Geyik :: Diğer Bölümler :: Burçlar-
Buraya geçin: